19 Şubat 2018 Pazartesi

TUVALLERDEKİ HAYALLER


Karşıyakalı Ressamlar Miray Yurtseven, Yıldız Gümüş ve Arzu Acar yağlıboya resimlerini İzmir - Karşıyaka Belediyesi Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı Resim Galerisinde sanatseverlerle buluşturdu. 19 Şubat 2018, Pazartesi günü saat:17.00'de açılan sergide Karşıyaka Sacide Yorulmaz Sanat Atölyesi ressamlarından "Karşıyakalı Ressam Miray" olarak tanıdığımız Miray Yurtseven ve ressam arkadaşları Yıldız Gümüş ile Arzu Acar'ın yapıtları sergileniyor.
                         
24 Şubat 2018 tarihine kadar sergilenecek yapıtlar hakkında bilgi veren Ressam Miray Yurtseven etkinliği değerlendirirken;

"Bugün açılışını yaptığımız serginin öncelikli ereği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde, yaşamın her alanında olduğu gibi, sanatsal etkinliklerde de kadın varlığının, kadın düşüncesinin, kadın emeğinin farkındalığını duyumsatabilme çabasıydı.. 
Dikkat edildiğinde sergideki resimler yaşamın tüm renklerini, tüm farklılıkları, alınteri, emek ve sabrı yansıtmaktadır. Doğadan bitki görsellerinin de resme dönüştüğü çalışmalarda kırsal yaşamdan örnekler ve hiç kuşkusuz insanların sadık dostları olan; atlar, beyaz güvercinler, köpekler vb. hayvanlar da unutulmadı. 


 
Sevgi ve özgürlük gibi kavramların metaforlarla anlatılmaya çabaladığımız resim çalışmalarımızı ise özgür düşünen kadının toplumsal duruş sergilemesi açısından saygın bulmaktayım. Çocuk, genç ve yaşlı insan portrelerinin de yer aldığı sergide ziyaretcilerin en çok ilgisini çeken tablolar, geleneksel el sanatları ile kaybolmaya yüz tutmuş zanaatlarımızı yansıtan çalışmalar olduğunu söyleyebilirim. 

Sanat ve sanatçıya her zaman destek olmuş ve tüm olanaklarını seferber eden Karşıyaka'nın örnek Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar beyefendiye ve tüm çalışma arkadaşlarına, sanatsal yetkinliğimizin oluşmasında bizi her zaman yüreklendiren saygın hocamız Sacide Yorulmaz Hanımefendiye, 
etkinliğimizin paydaşları ressam arkadaşlarım Yıldız Gümüş ve Arzu Acar'a ve de galeriye gelerek sergimizi ziyaret eden tüm konuklarımıza çok teşekkür ediyorum.

Hayaller ve Tuvaller Resim Sergisini, üç kadın ressamın yağlıboya çalışmalarını sergilediği bir etkinlik olmasının ötesinde değerlendirilmesi dileğiyle, zekasını kullanan, emeğiyle ekmeğini kazanan, özgür düşünen, yüreği iyilik ve sevgi için çarpan herkesin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum" dedi. 

Tüm sanat tutkunlarının davet edildiği HAYALLER VE TUVALLER Resim Sergisi 24 Şubat'a kadar gezilebilir. 

KALEIDOSCOPE olarak sanatçılarımızı kutluyor, başarılarının sürekliliğini diliyoruz..
 
  
 

Hiç yorum yok: